Markadoktoru Röportaj

Haber

ALTERNATİF TATİL POTANSİYELİ

Yeni tatil konseptlerine yogun talep

"Amerika'da doğum", "Köpekle tatil" gibi hem ismi hem de içeriğiyle yaratıcı projeleri hayata geçiren Business Center ve Boztepe Turizm'in sahibi Gürkan Boztepe, yeni tatil konseptlerinin potansiyelini TurizmdeBuSabah'a değerlendirdi.

İzmir merkezli Boztepe Turizm ve Business Center Organizasyon firmalarının sahibi Gürkan Boztepe, farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği tatil paketlerine ilişkin TurizmdeBuSabah'a açıklamalarda bulundu.

Köpeğiyle tatil yapmak isteyenler için "kopekletatil.com", Amerika'da doğum yapmak isteyenler için "amerikadadogum.com" ve baba oğul tatile çıkmak isteyenler için "babamlakampta.com" gibi siteleri hayata geçiren Boztepe, bu alandaki potansiyelin büyümeye açık olduğunu belirtti.

Amerika'da doğum paketi satışlarına yeni başlamalarına rağmen ilginin yüksek olduğunu dele getiren Boztepe, konuylailgili şunları söyledi:

"ABD'de doğum paketi yeni başladı fakat Türkiye genelinde 150'ye yakın talep var. 3 tip paket sunuyoruz. Konaklama ve bilet hariç 12 bin 500 dolarlık paketin dışında 16 bin dolarlık standart paket sunuyoruz. Lüks pakette ise fiyat 45 bin dolar. Bu pakete limuzinle transfer ve villada konaklama dahil. Amerika'da doğum paketine en büyük ilgi İstanbul'dan geliyor. İstanbul'u Bursa ve Gaziantep izliyor.

Köpekleriyle tatile çıkmak isteyen ailelere hizmet veren kopekletatil.com sitesini de anlatan Boztepe, bu alandaki eksikliği ise Dalmaçyalı cinsi köpeğiyle tatile çıkamaması sayesinde fark ettiğini söyledi. Köpeğiyle tatile çıkmak isteyen çok sayıda insan olduğunu ifade eden Boztepe, "Bu konuda henüz net bir şey söylemek mümkün değil. Yeni bir uygulama. Aslında ölçülmüş değil fakat sadece bugün 8 talep geldi" dedi.

Köpek dışında kedisi ile tatile çıkmak isteyenlere de hizmet verdiklerini anlatan Boztepe, köpekle tatil konseptine en büyük ilginin sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir'den geldiğini dile getirdi.