Markadoktoru Röportaj

Marka

New York Fries

New York Fries

"New York Fries", Kanadalı bir franchise markasıdır. Şu an da başkanlığını yapan Jay Gould ve erkek kardeşi Hal tarafindan kurulmuştur. London, Ontario'da doğmuşlar ve Brantford'da büyümüşlerdir. Girişimci ruha sahip kardeşler, ortaklaşa, bu popüler "Kültür" zincirini kurmuşlardır.

1983 yılında, New York'a yaptıkları bir seyahatte, Gould, Güney Caddesi Limanı'na uğramış ve New York Times restoran değerlendirme dergisinden öğrendiği " en iyi patates kızartması" nı araştırmış. Bulduklarından oldukça etkilendiler. Buldukları; taze, sıcak patates kızartmasının tezgahın üzerinden uçarcasına, sırada bekleyen sabırsız müşteriler tarafindan alınmasıydı. Bunlar sıradan patates kızartmaları değildi. Yumuşamış yada dondurularak tekrar tekrar çözdürülmüs değillerdi – New York patates kızartmalarında, gerçek patatesler kullanılmış, taze kesilmiş, sıcak ve çıtır çıtır, doyurucu porsiyonlar halinde servis ediliyorlardı.

Gould biraderlerin aklına, yadsıyamayacakları bir firsat düşmüştü. Bu şirketi aldılar ve altın sarısı silindirleri tüm dünyaya sunmak ve gerçek patates kızartması lezzetini herkese göstermek istediler. Gould biraderler, New York ziyaretlerini, sehrin belediye baskanı'na; "Özgürlük Anıtı, elinde bir kap New York Fries ile çok daha iyi görünür" tavsiyesiyle sonlandırdılar. Belediye Başkani bu çağrılarına asla geri dönmedi!